Vlna

urbánny splietací mág

DEZORZOVO LÚTKOVÉ DIVADLO PRINÁŠA BÁBKOVÉ HRY NA PAPIERI

LEGENDÁRNY SÚBOR VYDÁVA KNIHU SO SVOJÍM SÚBORNÝM DIELOM

Príďte! Neohejtujete! Dezorzovo lútkové divadlo predstavuje prvýkrát v knižnej podobe svoje súborné dielo s divadelnými hrami, ktoré získali ocenenia doma aj v zahraničí.

Jediné bábkové divadlo pre dospelých na Slovensku priniesol na pódiá od svojho založenia v roku 2004 významné oživenie aj bohapustú zábavu v podobe obľúbených hitov. JÁN OŠÍK a Pomstiteľ s fujaru, Perun – Hrom bezbožných abo POGROM SLÁVIA, Fantomas a Lovec zombíkov, Gašparkove šibalstvá alebo erotic dobrodružstvá Bob De Nira, LOVESTORY – Tragédia z Extazu a Desperanduľa, strašlivá dcára či spravodlivá spláta pýchy i márnivej nádharnosti aj bábkové muzikály Sandokan – Tiger sa vracia a Panoptikum Frankenstain. A práve tie vychádzajú aktuálne v novej knihe s názvom LÚTKOHRY – 8 hier pre Dezorzovo lútkové divadlo vo vydavateľstve Drewo a Srd. Vydanie knihy odpáli slávnostný krst spojený s hromadnou autogramiádou vo štvrtok 26. apríla 2018 v priestoroch A4 v Bratislave. Účasť rodičov aj bezdetných nutná!

Jedinečnú kultúrnu udalosť, ktorú jednoducho nemôžete mať na háku, uvedie predstavenie hry, ktorá v sebe spája tradíciu a klasiku s horúcou súčasnosťou a populárne subkultúrne žánre s vysokým umením. Ján Ošík, rozpoltená osobnosť, najväčší národný zbojník a spasiteľ prostého pracujúceho ľudu ožíva na divadelných doskách ako varujúci príklad mýtického hrdinu, bdejúceho nad našimi krajšími začiatkami aj nad svojim tragickým koncom.

VYDANIE KNIHY Z VEREJNÝCH ZDROJOV PODPORIL FOND NA PODPORU UMENIA.
INSCENÁCIA VZNIKLA S FINANČNOU PODPOROU MINISTERSTVA KULTÚRY SLOVENSKEJ REPUBLIKY.