Vlna

urbánny splietací mág

Povrch vašej planéty

Peter Macsovszky - Povrch vašej planéty

Kniha vydaná v spolupráci s Vlnou

Autor knihy: Peter Macsovszky
Rok vydania: 2017
ISBN: 9788089550302

12 €

drewo a s.r.d.

Rozprávač Gabriel Ferde sa s ľahkým srdcom zriekol umeleckej kariéry a utiahol sa do rodného mesta. Žije s manželkou, medzinárodne uznávanou odborníčkou. Živí sa prekladmi a vo voľných chvíľach zbiera informácie o záhadných úkazoch, pričom sa venuje aj písaniu knihy spomienok. Počas písania sa mu vybavujú udalosti, ktoré zažil v mladosti, počas gymnaziálnych i vysokoškolských štúdií, a neprestajne sa mu vracia otázka, či sa náhodou nevedome nezaplietol do spolupráce s bližšie nemenovanou tajnou službou.

Román Povrch vašej planéty sa aspoň čiastočne snaží zachytiť činorodosť ľudského tvora na zemeguli. Je to katalóg významných osobností. Slovenských i zahraničných. Karneval obsesií a skutkov.

Prehliadka udalostí. Súkromných, historických i tajuplných. Správa o tom, že pohyby v privátnej sfére niekedy zatienia veľké spoločenské dianie. Správa o komických i zlovestných podobách stihomamu. No v prvom rade je to skromná pocta vzdelancom, ktorí v zabudnutých mestách strednej Európy vytrvalo udržujú oheň kultúrnych aktivít.