Vlna

urbánny splietací mág

Undisclosed Grounds

Nylon Union - Undisclosed Grounds

Autor nahrávky: Nylon Union
Rok vydania: 2018

Cena CD: 11 €

Vlna Records 2018
9 skladieb, celková dĺžka 37:07 min

Formáty: CD / MP3 / FLAC
Katalógové číslo: VLNA 007

Zoznam skladieb:
01 Rose
02 Waiver
03 Again
04 No matter
05 Magenta
06 Objectified
07 Scream
08 Silence
09 One

Nylon Union z neznámych dôvodov naďalej mlčí

Posledný deň roku 2018 vydáva Nylon Union druhý album s názvom Undisclosed Grounds. Na rozdiel od debutu, ktorý sa pohrával s témou straty a chýbania, nový album potlačením základných elementov popu ako melódia, prináša nové možnosti interpretácie zdanlivo neviditeľných, či zámerne umlčaných fenoménov, ktoré sú súčasťou našej vlastnej identity, štruktúr násilia, moci, túžby či lásky. Všetkých deväť piesní vo svojej pôvodnej forme mohlo tak pokojne dať základ ďalšiemu príjemnému dream-popovému albumu, avšak Undisclosed Grounds radikálne redukuje pôvodne popové skladby do jedinej harmonickej oscilácie tvorenej základným akordom a jeho vlastnej transpozície o tri poltóny.

Zvukovo Nylon Union využíva svoje charakteristické komplexné gitarové textúry s množstvom vyšších harmonických frekvencií. Tie sú na Undisclosed Grounds pripravované bez použitia akýchkoľvek digitálnych či analógových efektov výhradne vnorením gitarového zosilňovača do medzi-priestoru ohraničeného vlnením analógových oscilátorov.

Nylon Union debutovali v roku 2000 atypickým mini CD Oxeyed EP. Po relatívne krátkej aktívnej činnosti ako post-rockového tria v zložení Richard Imrich (gitara, spev), Martin Turzík (basová gitara) a Matúš Homola (bicie, trúbka) vydávajú o dekádu neskôr v roku 2012 svoj prvý album Sine Sine na značke Deadred Records. V posledných rokoch sa členovia pôvodnej zostavy intenzívne venujú spolupráci na projekte Autumnist slovenského hudobníka Vlada Ďurajku.

Album Undisclosed Grounds vychádza 31.12.2018 na značke Vlna Records vo forme CD ako exkluzívna príloha časopisu Vlna a v digitálnej forme vo formátoch MP3, FLAC dostupných na Bandcamp profile Nylon Union. O grafický dizajn sa postarala Barbora Šajgalíková a cover art tvorí fotografia zo série „Metamorphosis of Beauty“ slovenskej fotografky Ester Šabíkovej.

Linky:
www.nylonunion.com
nylonunion.bandcamp.com
www.vlna.sk